XII Suure-Jaani valla lauatennise karikasarja 3. etapp toimus 06. detsembril Suure-Jaani Gümnaasiumi spordisaalis.

Raskete ilmastikuolude ja hilinenud saabujate tõttu lükkus turniiri algusaeg poole tunni võrra edasi (10:30), aga sellele vaatamata oli kella 14:10-ks turniir peetud ja parimad mängijadki juba autasustatud. Asjatundjad nimetasid sellise saavutuse mitteametlikuks Eesti hooaja tippmargiks ja julgesid kahelda, kas enam kiiremini on üldse võimalik turniiri läbi viia… :) 

Kiirturniiri statistika sai järgmine: kohale tulnud 36 osalejat pidasid 11-l laual kokku 106 mängu (keskmiselt 5,9 mängu ühe osaleja kohta). Ühe mängu keskmine pikkus tuli 22 minutit, iga osaleja veetis võistluspäeva jooksul laua taga kokku keskmiselt 134 minutit ja keskmine ooteaeg mängude vahel oli 14 minutit inimese kohta.


Korraldajate suureks rõõmuks jõudis seekord poolfinaali ja hiljem ka finaali kohaliku klubi esireket Ott Šeffer! Veerandfinaalis võitis Ott tulemusega 3:1 Mihkel Pae (Tartu SS Kalev) ja poolfinaalis oli Ott napilt parem Anatoli Lans´ist (Maardu LTK) tulemusega 3:2. Finaali jaoks kahjuks enam püssirohtu ei jätkunud ja teises poolfinaalis Mart Pae (Tartu SS Kalev) alistanud Aleksei Nikonorov (Maardu LTK) võitis finaalmängu kiirelt ja korralikult tulemusega 3:0.
Kolmanda koha mängus võitis Mihkel Pae (Tartu SS Kalev) tulemusega 3:0 Anatoli Lans´i.


Eriklasside parimad:
Veteranid 40+ - Guntis Lezdinš (Läti)
Veteranid 60+ - Johannes Kant (LTK Kalev)
Naised - Heli Põder (Tartu)
Tüdrukud 18 - Valeria Sarycheva (Pärnu LTK Vint-90)
Poisid 13 - Oskar Pukk (Tartu SS Kalev)


Hooaja kokkuvõttes on karikasarja kindel liider ja peafavoriit üldvõidule Aleksei Nikonorov (Maardu LTK), kes on võitnud kõik sel hooajal peetud etapid ja juhib täiseduga (303 p.). Teisel kohal on Anatoli Lans (Maardu LTK) 290 punktiga ja kolmas Johannes Kant (LTK Kalev) 279 punktiga.
Siinkohal veel meeldetuletuseks, et karikasarja 6-st etapist läheb kirja 4 parimat tulemust.